Chirurgia stomatologiczna

Komfortowa chirurgia w Auradentis

W gabinecie Auradentis przeprowadzamy zabiegi chirurgiczne bezstresowo w znieczuleniu miejscowym lub sedacji wziewnej podtlenkiem azotu („gaz rozweselający”). By pacjent nie odczuwał dyskomfortu czy bólu, w leczeniu jamy ustnej i okolic stosujemy nowoczesne metody chirurgiczne i skuteczne znieczulenia.

Zabiegi chirurgiczne

  • ekstrakcje (usuwamy m.in. zęby zatrzymane, ósemki – zęby „mądrości”)
  • usunięcie włókniaków, epulidów, śluzówek, brodawczaków i innych zmian zapalnych w błonie śluzowej jamy ustnej
  • podniesienie zatoki szczękowej, leczenie skomplikowanych ropni i przetok jamy ustnej
  • przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego
  • resekcje korzeniowe (apicoektomia)
  • hemisekcje
Chirurg wykonuje również zabieg podcięcia wędzidełka języka podjęzykowe) , wargi dolnej

Kiedy należy usunąć ósemki „zęby mądrości”?

Rekomendujemy monitorowanie zębów ósmych i ich procesu wyrzynania. Podczas regularnych kontroli uzębienia, stomatolog ma możliwość odpowiednio wcześnie zauważyć, czy wskazane będzie ich usunięcie. W młodym wieku (około 20 roku życia), kość jest delikatniejsza, a korzenie jeszcze nie całkiem uformowane, Zabieg będzie prostszy, a gojenie będzie przebiegało szybciej.

Ekstrakcja (usuwanie, wyrwanie) zębów stałych.

Mimo, iż głównym celem stomatologa jest zachowanie naturalnych zębów jak najdłużej, czasem jednak konieczna jest ekstrakcja, czyli usunięcie zębów. Zdarza się tak, gdy są one zbyt zniszczone przez próchnicę lub chorobę przyzębia, gdy chory ząb boli, a warunki nie pozwalają na leczenie kanałowe lub gdy w jamie ustnej nie ma miejsca, by zmieściły się wszystkie zęby. Czasem pojawia się taka konieczność w przypadku sprawiających problem ósemek „zębów mądrości”. Zęby te wyrzynają się dość późno, bo w wieku ok. 17 do 21 roku życia i są wartościowe, gdy są prawidłowo umieszczone w łuku zębowym. Jeśli jednak żuchwa i szczęka nie są wystarczająco duże, zęby mądrości mogą sprawiać kłopoty. Częściowo wyrżnięte mogą powodować obrzęk i ból, a nawet trudności przy otwieraniu jamy ustnej, zęby zatrzymane w zębodole (w kości) mogą uszkodzić lub spowodować przesuwanie sąsiednich zębów.